اوقات شرعی به افق سمنان :
 
سه شنبه 29 خرداد  1397  / الثلاثاء 4 شوال 1439  / Jun 2018 19 Tuesday  / ساعت :  14:30 GMT  / مکه 17:30  /  تهران -  19:00
                                      
صفحه نخست اخبـار گالری تصاویر لینکستان نقشه سایت درباره دانشگاه ارتباط با ما ایمیل سازمانی جستجوی پیشرفته
ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
عضوشوید
پیوندها
دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب
ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه
دبیرخانه هیئت امنای استان
معرفی واحدها و مراکز دانشگاهی
وزارت علوم و تحقیقات ،فناوری
سایت آزمون IELTS
پیوند های مفید
بخشنامه تکریم ارباب رجوع
خبرگزاری ایسکانیوز
خبرگزلری آنا
روزنامه فرهیختگان
مجمع تشخیص مصلحت نظام
قوه قضائیه
مجلس شورای اسلامی
اطلاع رسانی ریاست جمهوری
وزارت بهداشت
سامانه امور هیات علمی
  دانشجویانی که قصد اخذ کارت ورود به جلسه، کارنامه، پرینت دروس، مشاهده وضعیت مالی و انتخاب واحد را دارند، می بایست وارد قسمت سیستم جامع ( سیدا 4 ) شوند.       
جزییات تخفیفات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی/از تسهیلات برای دانشجویان مناطق محروم تا شرایط ویژه دانشجویان ممتاز علمی
جزییات تخفیفات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی/از تسهیلات برای دانشجویان مناطق محروم تا شرایط ویژه دانشجویان ممتاز علمی
دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اجرای عدالت آموزشی و فراهم آوردن امکان تحصیل افراد محروم و کم بضاعت و همچنین به منظور تشویق دانشجویان نخبه و پژوهشگر، تسهیلات و تخفیفاتی در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، دانشگاه خوب دانشگاهی است که موجب آرامش و اطمینان خاطر دانشجو شود. دانشگاه باید همواره حامی دانشجویان خود باشد تا دانشجویان بدون دغدغه های مالی بتوانند به تحصیل بپردازند. دکتر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی همواره در سخنان خود بر اجرای عدالت آموزشی و حمایت از دانشجویان محروم تاکید کرده در همین راستا این دانشگاه تسهیلات و امکانات بسیاری را برای افراد محروم و همچنین نخبگان و پژوهشگران در نظر گرفته که در زیر به انواع تخفیفات شهریه و شرایط دریافت آن اشاره شده است.

دانشجویان ممتاز علمی

این دانشجویان اگر موفق به دریافت رتبه اول تا سوم ورودی هر رشته مقطع و در هر سال تحصیلی باشند، می‌توانند از تخفیف‌های دانشجویی استفاده کنند.

کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته: در هیچ درسی نمره کمتر از 12 نداشته و میانگین نمرات در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم‌پزشکی 17، علوم پایه و کشاورزی 18، علوم انسانی و هنر از 19 کمتر نباشد.

کارشناسی‌ارشد: در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم‌پزشکی 16، علوم‌پایه و کشاورزی 17، علوم‌انسانی، هنر و پزشکی از 18 کمتر نباشد.

دکتری: در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات کمتر از 16 نباشد.

نفرات برتر آزمون‌ها

این تخفیف‌ها با توجه به رتبه داوطلبان، گروه آزمونی و مقطع تحصیلی متفاوت است که به‌طور نسبی به 30 نفر برتر آزمون‌ها از 15 تا 25 درصد تخفیف ارائه می‌شود. البته این ماده شامل پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری تخصصی نمی‌شود. همچنین سقف مجاز اعطای تخفیف برای واجدین شرایط این ماده در مقاطع کارشناسی پیوسته هشت نیمسال، کارشناسی‌ارشد چهار نیمسال و برای دکتری حرفه‌ای 10 نیمسال است. در صورتی‌که دانشجویان مشمول این ماده در هر نیمسال از دوره تحصیلی خود مشروط شوند از نیمسال بعد مشمول اعطای تخفیف نخواهند بود.

دانشجویان قهرمان

این تخفیف یکی از موارد وسوسه‌انگیز دانشگاه آزاد اسلامی است، که از پنج تا 100 درصد متغیر است! قهرمانی استانی تا 15 درصد، قهرمانی کشوری تا 25 درصد، مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی، المپیاد دانشجویی کشور تا 30 درصد، مسابقات بین‌المللی تا 80 درصد و المپیک و پارالمپیک تا 100 درصد از جمله این موارد است.

دانشجویان قاری و حافظ قرآن کریم

این تخفیف شهریه‌ای نیز از 5 تا 30 درصد متغیر است، به‌طوری که دانشجویانی که در رشته‌های حفظ و ترجمه فارسی قرآن‌کریم و قرائت در مسابقات یا جشنواره‌های قرآن و عترت داخلی یا خارجی حائز رتبه می‌شوند می‌توانند از این تخفیف‌ها استفاده کنند. زمان اعطای تخفیف شهریه، اولین نیمسال تحصیلی پس از احراز رتبه و دریافت گواهی و تاییدیه مربوطه است و کانون قرآن و عترت واحد باید آن را تایید کند.

پژوهشگران

این تخفیف نیز یکی از مواردی است که دانشجویان فعال در حوزه پژوهشی می‌توانند تا سقف 35 درصد از آن استفاده کنند؛ چاپ مقاله در همایش‌ها و مجلات معتبر، ترجمه، تالیف و گردآوری کتاب و رتبه‌های اول تا سوم مسابقات علمی از این دست موارد است.

چند دانشجویی

این تخفیف نیز برای خانواده‌هایی که همزمان بیش از یک دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دارند و توان پرداخت شهریه را به صورت کامل ندارند، است. این تخفیف که دارای شرایط خاص است از پنج تا 25 درصد به دانشجویان تخفیف شهریه ارائه می‌دهد.

دیگر تخفیف‌ها

جدا از موارد گفته شده تخفیف‌های دیگری نیز هست که برای برخی از دانشجویان می‌تواند قابل تامل باشد؛ طرح‌های کارآفرینی تا سقف 30 درصد، نفرات برتر مسابقات فرهنگی‌هنری تا سقف 20 درصد و اعضای خانواده کارکنان و اعضای هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر موارد است.

 
منبع :  لینک    1396/5/9 09:53

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )
خانه | گالری تصاویر | اخبار | RSS | نظرسنجی | درباره دانشگاه | ارتباط با دانشگاه
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر می باشد.